İstanbul Rami Kütüphanesi’nde festival

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, kütüphane hizmetlerini çağın gereksinimlerine uygun şekilde dönüştürmek amacıyla ‘Uluslararası Kütüphane ve Teknoloji Festivali’ne imza atacak. 23-27 Mart tarihleri ​​arasında İstanbul Rami Kütüphanesi’nde gerçekleşecek festival, kütüphanecilik alanında teknoloji ve yapay zeka temelli hizmet üretenler, ürün geliştiricileri, girişimcileri, akademisyenleri ve binlerce kütüphane kullanıcısını ve gençleri bir araya getirecek.

Festival kapsamında düzenlenecek etkinlikler arasında, kütüphane ve teknoloji fuarı, interaktif atölye ve konferanslar, dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinin sunumları, kariyer ve staj simülasyonları, artırılmış gerçeklik ve oyunlaştırma stüdyoları, sanat performansları ve yarışmalar bulunacak. Bu etkinlikler, teknolojinin kütüphane hizmetlerine entegrasyonunu kutlayacak ve sektördeki yenilikleri tanıtacak bir platform oluşturmayı hedefliyor.

Yılda yaklaşık 3 milyon kullanıcı sayısıyla Avrupa’nın en önde gelen kütüphanelerinden biri İstanbul Rami Kütüphanesi, festival boyunca çoğunluğu gençlerden oluşan kitlesi ile teknoloji ve kütüphanecilik alanlarının en önemli aktörlerini buluşturacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x